Uncategorized

Niska konwersja: jak to zmienić?

Niski wskaźnik konwersji - jak poprawić konwersję - niska konwersja - czas ładowania strony

Niska konwersja na stronie: dlaczego?

Zastanawiasz się jak poprawić wskaźnik konwersji na swojej stronie lub w swoim sklepie internetowym?

Poniżej 10 powodów, dla których Twoją stronę może nękać niska konwersja. Innymi słowy: dlaczego nie udaje Ci się przekonać swoich odbiorców do kliknięcia, kupna, itp.

1. Niska konwersja a brak pozycjonowania

Sytuacja jest tytaj prosta – może i Twoja strona jest świetnie zrobiona, ale niestety nikt o tym nie wie. Zadbaj o skrupulatne pozycjonowanie stron zarówno w wyszukiwarkach jak i na portalach społecznościowych.

2. Niska konwersja a słabej jakości zdjęcia

Niska konwersja - jak poprawić wskaźnik konwersji - optymalizacja zdjęć

Zdjęcie: Fatma .M

Dobre zdjęcia poprawiają Twoje szanse na przekonanie potencjalnych klientów do zakupu Twoich towarów lub usług.
Mogą one również ułatwić Ci pozycjonowanie stron szczególnie jeśli są one bardzo wizualne. Wykorzystuj możliwość manipulowania alt tekstem gdzie tylko jest to możliwe – może poprawić to pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach internetowych.

Więcej przydatnych wskazówek na temat tego jak robić dobre zdjęcia produktów do sklepu internetowego znajdziesz tutaj.

3. Niska konwersja a trudności w nawigacji

Pomyśl nad tym jak łatwo Twoim odbiorcom znaleźć przycisk, który chcesz, żeby kliknęli. Jak długo im to zajmuje? Jak usprawnić ten proces?

Szczegółowy artykuł na ten temat już wkrótce! Jeśli chcesz go przeczytać jak tylko zostanie opublikowany, zarejestruj się by dostawać mój bezpłatny newsletter.

4. Nieaktualne informacje

Kiedy ostatnio odświeżyłeś/aś zawartość swojej strony lub bloga? Jaka data widnieje na dole strony przy znaku “copyright”? Buduj zaufanie umieszczając aktualne informacje na swojej stronie, a niska konwersja może stać się tylko wspomnieniem.

5. Brak możliwości kontaktu

Niska konwersja - jak poprawić wskaźnik konwersji - komunikacja

Zdjęcie: Nevil Zaveri

Zamieszczenie na stronie sklepu internetowego wszystkich szczegółów dotyczących sprzedawanych produktów jest po prostu niemożliwe. Klienci natomiast chcą wiedzieć dokładnie co kupują. Jeśli nie dasz im szansy na zgłoszenie się do Ciebie z pytaniami, pozbawiasz się potencjalnie tych bardziej dociekliwych klientów!

6. Brak optymalizacji mobilnej

W Polsce większość zakupów przez internet dokonywana jest narazie przy pomocy komputera. Pamału się to jednak zmienia.

Jeśli chcesz żeby Twój sklep internetowy był gotowy na nadejście tych zmian, postaw na optymalizację mobilną już teraz. Nie ma nic gorszego niż straszenie potencjalnych klientów niezoptymalizowaną wersją swojej strony. Nie wiem jak Ty, ale ja wychodzę tak szybko jak weszłam.

Przydatny artykuł na ten temat tutaj.

7. Konieczność zalogowania się

Oczekujesz, że ktoś kto chce od Ciebie kupić jedną małą rzecz ma na zbyciu parę sekund na zalogowanie się lub rejestrację? Mało prawdopodobne. Czas to pieniądz – skróć czas potrzebny na zrealizowanie transakcji a zwiększysz szanse, że dojdzie ona do skutku.

8. Długi czas ładowania strony

Niski wskaźnik konwersji - jak poprawić konwersję - niska konwersja - czas ładowania strony

Zdjęcie: Nick

Porozmawiaj z dostawcą hostingu lub zastanów się czy może to zdjęcia umieszczone na stronie są za duże i powodują spowolniony czas ładowania.

Jeśli nie wiesz, który z powodów jest odpowiedzialny za to, że Twoją stronę nęka niska konwersja, zajrzyj w swój raport w Google Analytics. Już wkrótce szczegółowy artykuł na ten temat. Zarejestruj się by dostawać mój bezpłatny newsletter, a dowiesz się o tym wkrótce!

9. Kiepski wybór kolorystyki

Źle dobrana kolorystyka zniechęca. Nie wierzysz? Następnym razem kiedy będziesz sam/a robić zakupy zastanów się dokładnie dlaczego zamykasz niektóre strony zanim dowiesz się co oferują.

Ciekawy artykuł o psychologii kolorów na stronach internetowych znajdziesz tutaj.

10. Brak recenzji

Brak recenzji to nie koniec świata, szczególnie na początku działalności, ale pomyśl nad tym jak zachęcić swoich klientów do zostawiania komentarzy na Twój temat.

Życzę Ci powodzenia i pozdrawiam.

Agnieszka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ta strona używa cookies - Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza Twoją zgodę na to.
Akceptuję
x